Angielski dla kazdego

Nauka języka angielskiego w szkołach dla współczesnych rodziców, uczniów (przynajmniej większości) i ludzi zajmujących się oświatą jest zadaniem niezwykle istotnym. Język angielski stał się więc przedmiotem obowiązkowym na wszystkich etapach edukacji, pojawia się w formie zabawy w przedszkolach, a dorośli nie szczędzą pieniędzy na zajęcia dodatkowe i liczne zabawki, które mają uatrakcyjnić przyswajanie umiejętności komunikowania się w tym języku.

Jak sytuacja wygląda dzisiaj?

Nie zawsze jednak tak było. Wśród dorosłych Polaków możemy dziś znaleźć wielu niepotrafiących komunikować się w języku angielskim. I często nie są wcale z tego dumni, wręcz przeciwnie – wpadają w zakłopotanie, gdy brak tej – tak oczywistej w XXI wieku – umiejętności wychodzi na jaw.

Nauka

ma-ga krajalnice

Nauka języka angielskiego dla początkujących to hasło, które kojarzy się z edukacją wczesnoszkolną. Początkujący to przecież dziecko, które zaczyna swoją przygodę z nauką. Oczywiście jest w tym sporo racji, ale… “Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” – mawiają niektórzy. I słyszą w odpowiedzi, że na naukę nigdy nie jest za późno. Także angielskiego. Lepiej zamiast się wstydzić, unikać zagranicznych wyjazdów czy omijać atrakcyjne oferty pracy tylko dlatego, że w wymaganiach pojawia się znajomość języka angielskiego, zapisać się po prostu na kurs dla początkujących. Liczne badania pokazują, że języka można nauczyć się w każdym wieku, na uniwersytetach trzeciego wieku to właśnie kursy angielskiego cieszą się największym zainteresowaniem.

znajomość języka angielskiego

źródło: http://blog.lingualab.pl/wp-content/uploads/2015/10/2015.10.02_Czytaj-i-poznawaj-j%C4%99zyk.jpg

Motywacja

Jeśli masz więcej niż 20 lat i Twoja znajomość angielskiego ogranicza się do “Facebooka”, “słitfoci” i “lajków”, przestań się ukrywać i weź się do pracy. Zamiast koncentrować całą swą energię na angielskim swoich dzieci, dołącz do nich, pokaż im dobry przykład, zapamiętuj słówka z synem czy córką. Nauka języka angielskiego dla początkujących to oferta naprawdę dla każdego, nawet byłego premiera, kiedy otrzyma intratną posadę w strukturach Unii Europejskiej… Mógł Donald Tusk, możesz i Ty. Choć pewnie nie otrzymasz takiej wspaniałej oferty pracy jak były przewodniczący PO, satysfakcja gwarantowana!


Biuro Tłumaczeń Lingua Lab
Piastowska 8A, 30-211 Kraków
12 350 59 20
http://www.lingualab.pl