Badania lekarskie mielec

Seksuolog - pierwsze spotkanie w jego gabinecie zazwyczaj wystawia się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie decyzji o wizycie że mieć zgubne skutki. Dużo pań przechodzących na zaburzenia związane z działaniem seksualnym czeka w toku poradę u specjalisty, częstokroć zwlekając z ostatnim nawet dużo lat. Nie istnieje wówczas praktyczne rozwiązanie, bo nie dość, iż nie rozwiązuje problemu, wtedy w dodatku może spowodować eskalację dysfunkcji. W dziedzinie seksuologii znajdują się zatem wszelkie aspekty związane z płciowością kogoś w klasie fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej duszy i emocjonalności. Seksuolodzy w dużym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie od ręki, wystarczy jedynie zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości seksualnej lub zmagania powiązane spośród jej zgodą ze karty środowiska społecznego, to najnormalniejsze zmartwienia pacjentów przedstawiających się do seksuologa. Dyskomfort związany z komplikacjami dotyczącymi życia osobistego miewa diametralny nacisk na normalną egzystencję, a nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

stół handlowy

Pomimo wszechobecności seksu w mediach, grupę ludzi nadal wstydzi się otwarcie prowadzić na elementy połączone z swoją seksualnością. Z tegoż czynnika mnóstwo osób cierpi w milczeniu z powodu licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem oddaje się więc możliwością do zmierzenia się z znanymi najbardziej wielkimi problemami oraz umożliwia ich nowatorskie rozwiązanie. Bez powodu na pierwszą specjalizację danego seksuologa (lub to psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba wyszkolić się psychicznie do udzielenia szczegółowego wywiadu. Jego planem jest prawdopodobnie najbardziej kompletne zrozumienie przez lekarza martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym całe aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, starych i nowoczesnych związków intymnych, orientacji seksualnej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu spoglądania na problem seksu oraz dotychczasowych badań w obecnej myśli.

Należy sobie uświadomić, że jak pacjent jesteś prawo żądać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze strony lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji orientacji i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia zrozumiałych dla Ciebie informacji. Dalszym etapem diagnozy seksuologa będącym po wywiadzie będzie badanie somatyczne stworzone przez lekarza z branży pokrewnej (tj. ginekolog w przypadku ślubnych bądź urolog w sukcesu mężczyzn), aczkolwiek możliwe jest ponad badanie psychologiczne, liczące na dobraniu odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może też zasugerować skierowanie do sprawienia badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy zwrócić sobie sprawę, iż pragnienia seksualne należą do grup potrzeb fizjologicznych, zaś ich zaspokojenie stanowi jedynym z niezbędnych czynników nadającym życiu sens.