Badanie nasienia fruktoza

Badanie płodności u mężczyzn polega przede ludziom na poszukiwaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest pewnym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które powstają z jąder i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem badania są więc plemniki.

Kiedy powinno przygotować się badanie?Pytanie to powinno się zbudować w punkcie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez powodu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je zrealizować również po drugiego typie urazach w stronie krocza i po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed podejściem do poszukiwania muszą stać przeprowadzone określone standardy. Negatywnie na skutek mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi okres abstynencji płciowej (próbka powinna stać otrzymana w momencie 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (zwłaszcza te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a i nadużywanie alkoholu. Próbka do poszukiwania powinna również zostać oddana w idealny rodzaj.Badanie nasienia polega na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich energia i ruchliwość). Dodatkowo wyświetla się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem podawane są również inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW ocenie niepłodności u ludzi zajmuje się także różnego typu badania hormonalne. Bada się m.in. poziom wolnego i wszystkiego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą stanowić również wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Bada się to badania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Istnieje zatem tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Oznacza ono forma kojarzenia się przeciwciał z plemnikiem. Musi być ich naprawdę dużo dobrze, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności niejednokrotnie są i różnego sposobie infekcje. W planu ich usunięcia budowane są badania mikrobiologiczne.