Centralny odkurzacz instrukcja

Systemy ogrzewania odkurzania, w przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W dawnych odkurzaczach filtry nie są w stanie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, które znajdują się w miejscu. Dodatkową zaletą systemów centralnego odkurzania jest ponadto bardzo delikatna praca. Instalacja centralnego odkurzania jest przecież znacznie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w role rurek i przewodów, jakie staną pochowane w granicach, pod podłogą, a nawet nad sufitem.

System centralnego odkurzania oddaje się z kilku elementów. Podstawowym i najważniejszym spośród nich istnieje jednostka centralna. Do niej dane są sztywne rury, które mówią do gniazd ssących położonych w ścianach. Końcówkę elastycznego węża wydaje się do najszybszego gniazdka i dzięki temu potężna już podejść do usuwania zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna pewno stanowić modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Jest ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zwykle jest umieszczona w pomieszczeniach gospodarczych, takich jak garaż czy piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej wiąże się z silnika urządzonego w turbinę, która tworzy podciśnienie. Elementem składowym istnieje wyjątkowo separator zanieczyszczeń i pojemnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na zdrowsze oraz młodsze. Im popularniejszy tym powietrze będzie idealnie przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają umieszczone w domku w pierwszych pomieszczeniach. W lokalach jednorodzinnych do określonego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy jedynie jedno gniazdo ssące.