Comarch erp optima dla biur rachunkowych

Comarch ERP Optima to uniwersalna aplikacja, pozwalająca każdej firmie na zachowanie całej księgowości, i dzięki licznym aktualizacjom jest pełny czas dostosowana do najróżniejszych przepisów.
W oprogramowaniu wydobywa się Księga Podatkowa, zawierająca Księgę Zysków i Rozchodów, umożliwiająca inwentaryzację (spis z natury), rozliczenie ewidencji przebiegu pojazdu, a także sporządzenie deklaracji i e-deklaracji.

kasa fiskalna novitusKasa fiskalna Novitus Next - Polkas - Kasy fiskalne, wagi Kraków

Ponadto Comarch księgowość to też Księga Handlowa. Moduł ten odpowiada za takie prac jak przygotowanie wielopoziomowego planu kont, planowanie okresu obrachunkowego, obliczanie PIT-36, PIT-36L, CIT-8, generowanie automatycznych różnic kursowych i kompensat podczas rozliczeń czy mienie zestawień na podstawie proponowanych przez klienta parametrów.
Pomyślano także o ewidencji środków trwałych. Odpowiedni moduł zapewnia takie czynności jak naliczanie odpisów amortyzacyjnych dla środków silnych i cenie niematerialnych, stosowanie trzech innych metod amortyzacji (liniowa, jedna lub degresywna). Otrzymują się tu oraz duże funkcje dotyczące automatycznego ewidencjonowania wyposażenia, a też możliwość przypisywania osób odpowiedzialnych za dane jego elementy.
Oprogramowanie Comarch księgowość to typowe wyjście gwoli wszystkiej firmy, jaka nie chce zatrudniać osobnej księgowości. Aplikacja stanowi w sum zautomatyzowana, to wystarczy jedynie wejść do niej informacje, aby wszystkimi wyliczeniami zainteresowało się oprogramowanie. Pomaga wówczas nie tylko wygodę, ale też oszczędność kosztów.
ERP Optima można przetestować dzięki możliwości demonstracyjnej. Istnieją dwie metody na wejście w jej zajmowanie. Pierwsza – zamówienie oprogramowania na płycie CD. Druga – pobranie pliku instalacyjnego z internetu. W obu przypadkach należy udać się na kartę producenta i dokonać zyskujący na niej formularz. Jakie dysponuje ograniczenia w kontakcie do dużej wersji? Poza ograniczeniem czasowym – żadnych. Można mieć z Comarch księgowość bez jakichkolwiek braków funkcjonalności przez okres aż sześćdziesięciu dni. Stanowi wówczas stan wystarczający do sprawdzenia w działalności ludzi jej funkcji. Tylko po tym terminie można zadecydować, czy dostanie się licencję na dalsze używanie, lub te zrezygnuje. Istnieje wówczas naturalne rozwiązanie, pozwalające na bezpłatne sprawdzenie, czy o wydać pieniądze.