Czym sa totalizery w kasie fiskalnej

Ktoś, kto kupuje dopiero kasę fiskalną będzie miał przed sobą wiele dylematów – co wybrać ? Pierwszy z nich dotyczy nie tego, jaką kasę zakupić, ale czy wybrać kasę czy drukarkę fiskalną. Czym one w ogóle między sobą się różnią? Otóż kasa fiskalna jest kompletnym systemem do rejestrowania sprzedaży. Zatem może pracować samodzielnie. Baza towarów i usług znajduje się wewnątrz urządzenia i nie potrzebujemy do niej żadnego komputera. Natomiast drukarka fiskalna novitus zawsze musi współpracować z komputerem wyposażonym w odpowiednie oprogramowanie. Zatem w małych sklepach czy punktach usługowych lepiej postawić na kasę fiskalną. Ta niekiedy może nas przerażać swoim skomplikowaniem, ale niepotrzebnie.

Konfigurator

W wielu sklepach internetowych spotkamy bowiem konfigurator, który poprowadzi nas przez wybór odpowiedniego urządzenia. Podatnik będzie miał wiele obowiązków przed i w czasie używania kasy fiskalnej. Musi on bowiem zrobić raport dobowy. Raport ten jest podstawowym raportem rozliczeniowym, który należy wykonywać codziennie po zakończeniu sprzedaży. Musi także wykonać raport obrotowy. Ale zanim to wszystko – musi wiedzieć, a może powinien czym są totalizery w kasie fiskalnej.

Totalizery

Totalizery to inaczej po prostu wewnętrzne liczniki kasy. W owych totalizerach przechowywane są informacje o sprzedaży w poszczególnych stawkach podatkowych, a także zawarte są w nich informacje o liczbie wystawionych paragonów, liczbie i kwocie anulowanych paragonów itp. Totalizery są zerowane po wykonaniu raportu dobowego. Każdego dnia zatem, gdy zaczynamy pracę – one pracują od początku, dając nam potem wyniki raportów.

drukarka fiskalna novitus

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/drukarka_fiskalna_novitus_bono_e.jpeg

Rejestracja kasy

Gdy już wiemy o kasie mniej więcej wszystko i wiemy, jak nią się posługiwać, nie zostaje nam nic innego jak rejestracja kasy w Urzędzie Skarbowym. Kolejnym etapem jest zaprogramowanie i odpowiednie skonfigurowanie urządzenia. Pomoże nam w tym serwisant. Sami bowiem możemy nie dać sobie rady, albo zrobić coś, co uniemożliwi nam obsługę urządzenia. Udzielone przez serwisanta instrukcje ułatwią sprawną i szybką obsługę klientów, na której tak bardzo nam zależy. Ważne jest to, że uwagi te pomogą nam także i znacząco ułatwią oraz prawidłową sprawozdawczość, potrzebną dla kontroli skarbowej lub podatkowej, a także rozpoczęcie zwykłej, codziennej pracy.

Nie musimy brać wszystkiego na siebie. Zakup kasy w odpowiednim miejscu znacznie ułatwi nam późniejszą pracę z urządzeniem, bowiem specjalista wytłumaczy nam chętnie wszystkie zawiłości.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl