Diagnozowanie przyczyn nieplodnosci u mezczyzn

Wiele par pomimo wysiłków nie może doczekać się potomstwa. Chęć posiadania dzieci jest naturalnym etapem w większości związków. Niestety, coraz częstszym problemem jest niepłodność. Może być to spowodowane szybkim tempem życia, stresem, używkami czy wpływem innych czynników cywilizacyjnych takich jak coraz bardziej przetworzona chemicznie żywność. Niekiedy problem nie zawsze jest związany z przyjętym przez nas trybem życia i nie mamy wpływu na naszą płodność. Warto wtedy zwrócić się o pomoc do specjalisty w celu zdiagnozowania przyczyny i wdrożenia odpowiedniej metody leczenia.

Poznanie źródła problemu

Niepłodność jest problemem, która przysparza wielu stresów i przykrości. Frustrację często podsycają pytania rodziny, która sugeruje, że już nadszedł odpowiedni czas na posiadanie dzieci. Najbliżsi często nie wiedzą o naszym problemie, nie chcemy się do niego przyznać z powodu wstydu czy bezsilności. Aby rozwiązać problem ważne jest poznanie jego źródła. Ważnym krokiem podjętym w celu zdiagnozowania przyczyn bezpłodności jest badanie spermy. Badanie takie pozwala uzyskać informację na temat ilości i jakości plemników w niej się znajdujących.

https://www.grupa-wolff.eu/kontakt/Zobacz naszą stronę www

drogowskazy-do-macierzynstwa-warsztaty-dla-lekarzy

Badanie spermy

Badanie spermy wykonuje się poprzez pobranie próbki nasienia, a następnie poddaniu jej analizie w specjalistycznym laboratorium. Próbkę nasienia pobiera sam pacjent poprzez masturbację. Najczęściej na terenie laboratorium istnieje specjalny pokój, umożliwiający oddanie spermy. Należy również pamiętać o kilku zasadach poprzedzających takie badanie. Aby wynik był jak najbardziej optymalny wymagany jest odpowiedni okres wstrzemięźliwości seksualnej oraz specjalny, sterylny pojemniczek do pobrania nasienia. Następnie pojemniczek z nasieniem przekazywany jest do laboratorium, gdzie nasienie poddawane jest specjalistycznym testom i badaniom.

Wielu mężczyzn wstydzi się takiego badania a co za tym idzie często mają problemy z oddaniem nasienia w laboratorium i wolą to zrobić w warunkach domowych. Niestety wtedy wynik może być niemiarodajny, gdyż ważną rolę odgrywa czas w jakim pojemnik z nasieniem zostanie przekazany do laboratorium, a także w jakich warunkach był przechowywany. Badanie nasienia jest ważnym krokiem podjętym w celu zdiagnozowania przyczyny niepłodności, dlatego pomimo wstydu warto się na nie zdecydować.