Drozsza czy tansza kasa fiskalna

Ceny kas fiskalnych wahają się średnio od 80 zł do 80 000 zł. Jak widać rozbieżność jest bardzo duża. Na którą więc warto się zdecydować? Co mówi cena o jej użyteczności i komforcie obsługi?
Można się domyślić, że tanie kasy fiskalne posiadają mniej funkcji i różnią się sposobem obsługi od tych droższych. Ale czy aby na pewno są gorsze? Niekoniecznie.

Wybór kasy powinien zależeć od potrzeb

pc market litePC Market Lite- proste programowanie kasy fiskalnej. - Polkas - Kasy fiskalne, wagi Kraków

Tanie kasy fiskalne są często mniejsze, bardziej poręczne. Ponieważ nie posiadają rozbudowanej palety funkcji, są prostsze w obsłudze. Nie zajmują dużo miejsca i nie potrzebują specjalistycznego oprogramowania. Nadają się dla osób prowadzących mniejszą działalność, gdzie specjalistyczny sprzęt nie jest potrzebny. Drogie kasy fiskalne posiadają więcej przydatnych funkcji. Mają większą pamięć i raporty przez nie przechowywane są dokładniejsze. Co prawda, nauka ich obsługi pochłania o wiele więcej czasu i bez instrukcji raczej się nie obejdzie, ale za to po tym jak już się wszystko opanuje ułatwiają sprzedaż. Nadają się dla ludzi, którzy prowadzą większe działalności. Dla firm, w których obroty są bardzo duże i w których występuje szeroki zakres towarów i usług. W takich firmach wykorzystywana jest drukarka fiskalna posnet thermal fv ej podłączona na komputera. Odpowiednie zainstalowane oprogramowanie usprawniają ewidencjonowanie.

posnet thermal fv ej

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/drukarka_fiskalna_posnet_thermal.jpg

Cena urządzenia

Patrząc na cenę kasy fiskalnej należy zastanowić się, do czego będzie potrzebna. Nie warto wydawać dodatkowych pieniędzy, jeżeli wysoka funkcjonalność kasy do niczego się nie przyda. Są to duże pieniądze, które można przeznaczyć na coś, co jest bardziej potrzebne do prowadzenia konkretnej działalności. Cena kas fiskalnych nie tylko zależy od funkcjonalności czy jakości obsługi, ale również od firm i sklepów, w których są kupowane. Często mniej znane firmy kas fiskalnych są dużo tańsze od tych bardziej popularnych, a jakościowo są ze sobą porównywalne. Oczywiście zakup takiej kasy wiąże się z pewnym ryzykiem. Firmy popularne, mimo że droższe, są już sprawdzone, więc ich kupno wiąże się z mniejszym ryzykiem późniejszego użytkowania.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl