Ginekolog kowalski

Kolposkop jest istotne narzędzie w pozycji ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy zrobić fachowy rekonesans. Przy tworzeniu wyboru urządzenia optycznego tego typu, należy zwrócić uwagę na szereg czynników, z jakich koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy jednak pamiętać, iż za mała cena kolposkopu może oznaczać niską jakość wykonania, co zabiera się negatywnie na sytuacji obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania idącego na prostą ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna wynosić newralgiczne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to odpowiednio parametry układu optycznego mają najdłuższe uznanie. Warto zaciekawić się miejscem pracy soczewek z konkretnego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny ma kilka trybów przybliżania, a więcej jak szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu istnieje też niezwykle istotnym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, a i wprawny krok w dowolnej dziedzinie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie adekwatnej klasy siłowników pneumatycznych to dodatkowe istotne właściwości odpowiedniego sprzętu.

Jeżeli idzie o lampę kolposkopu, to stare żarówki stały się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest duża moc światła także oferta jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED są gorsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i wybiera niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim ważnym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest natomiast ergonomia wyrobu, bo ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego winnym być stosowane jednorącz.