Higiena powietrza i odkurzanie centralne

Skuteczność instalacji centralnego odkurzania wynika z faktu, iż odkurzacze centralne są kilkukrotnie silniejsze od większości standardowych odkurzaczy przenośnych. Dzięki temu są to urządzenia umożliwiające bardziej efektywne oczyszczanie pomieszczeń z zanieczyszczeń tudzież szkodliwych alergenów, co istotnie wpływa na jakość powietrza. 

Prawidłowo wykonana instalacja centralnego odkurzacza nie może się zapchać, ponieważ jest ona zabezpieczona specjalnymi przewężaniami w gniazdach ssawnych, co uniemożliwia zasysanie przedmiotów, które mogłyby utkwić w jej wnętrzu.

Inteligentne rozwiązania technologiczne

Wedle zapewnień dystrybutorów, odkurzacze centralne są inteligentnym rozwiązaniem technologicznym wartym swojej ceny,. Dzięki nim oszczędzamy czas przeznaczony na sprzątanie, albowiem odkurzanie systemem centralnym ogranicza powstawanie kurzu. Nowoczesne filtry odkurzaczy centralnych usuwają praktycznie 99% zanieczyszczeń, pyłu, roztoczy i pozostałych alergenów ze wszelkich odkurzanych nimi powierzchni. Główny agregat, (czyli tzw. jednostka centralna) umieszczona jest w odizolowanym pomieszczeniu gospodarczym. Bezgłośność instalacji sprawia, że można sprzątać nawet w godzinach ciszy nocnej.

flamegard

odkurzacze centralne

źródło: http://www.grupa-wolff.eu/wp-content/uploads/2014/09/instalacje-odpylajace-oraz-centralnego-odkurzania-dobor.jpg

Czyszczenie

Samo czyszczenie pojemnika na zanieczyszczenia w odkurzaczach centralnych polega jedynie na wysypaniu jego zawartości do śmieci. Zbiornik ten jest na tyle pojemne, że wymaga opróżniania jedynie co kilka miesięcy. Poziom zapełnienia można kontrolować za pośrednictwem specjalnego okienka. Ponadto, badania kliniczne nad instalacjami centralnego odkurzania wykazały, iż dzięki uch stosowaniu w znaczny sposób zmniejszają się dolegliwości nosa i oczu oraz problemy ze snem. Jest to ściśle związane z faktem, że wszystkie uciążliwe zanieczyszczenia powietrza zostają definitywnie wyeliminowanie z pomieszczenia za sprawą specjalnego systemu wentylacji.