Jak dobrze wybrac urzadzenie fiskalne

Przepisy prawne zobowiązują coraz większą liczbę przedsiębiorców do posiadania urządzenia fiskalnego. Wybór kasy, a także w niektórych przypadkach drukarki fiskalnej to już nie tylko temat, który interesuje przyszłego sprzedawcę, a obowiązek. Osoby prowadzące zakłady fryzjerskie, gabinety lekarskie czy udzielające porad prawnych również zastanawiają się, jakie urządzenie fiskalne wybrać.

Jakie kasy wyróżniamy?

Aby wybrać kasę fiskalną spełniającą określone wymagania, należy kierować się w dużej mierze typem działalności gospodarczej. Wyróżnia się kasy jednostanowiskowe, przenośne, systemowe i komputerowe. Kasy fiskalne wieliczka w swojej ofercie posiadają wszystkie rodzaje wymienionych powyżej urządzeń.  Kasy systemowe i komputerowe wybierają przeważnie przedsiębiorcy, rejestrujący duże obroty. Dlatego bardzo łatwo zauważyć je można w sklepach wielkopowierzchniowych. Kasy przenośne sprawdzą się na przykład u taksówkarza, a jednostanowiskowe w mniejszych sklepach, w zakładzie fryzjerskim czy w gabinecie lekarskim. Szukając odpowiedzi na pytanie, jak dobrze wybrać urządzenie fiskalne, warto więc przede wszystkim zwrócić uwagę na profil własnej działalności.

Kasy fiskalne wieliczka

http://erp.polkas.pl/comarch-erp-optima/comarch-erp-optima-srdoki-trwale/Comarch ERP Optima Środki Trwałe | Systemy ERP | POLKAS

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/kasa_fiskalna_novitus_next_7.jpg

Koszty i eksploatacja

Ponadto istotne znaczenie będzie miała dla wielu przedsiębiorców cena urządzenia oraz koszty jego eksploatacji. Na koszty te znaczący wpływ wywiera mechanizm drukujący. Można dokonać wyboru między igłowym a termicznym. Jeśli cena i późniejsze koszty to najważniejsze kryterium wyboru urządzenia fiskalnego, sprawdzi się mechanizm igłowy. Termiczny z kolei bardziej opłaci się w przypadku sklepów obsługujących codziennie dużą liczbę klientów.

Co jeszcze musisz wiedzieć?

Planując zakup urządzenia fiskalnego, trzeba też zwrócić uwagę na to, ile kodów można na nim zaprogramować. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku dużych sklepów, oferujących klientom szeroki wybór towarów. Wyboru urządzenia fiskalnego lepiej nie zostawiać na ostatnią chwilę. Korzystnie jest zakupić kasę około miesiąca przed faktyczną rejestracją na niej obrotów handlowych. To wystarczający okres czasu, by dobrze poznać urządzenie i przećwiczyć jego obsługę. Nie ma wątpliwości co do tego, że przed zakupem urządzenia fiskalnego, trzeba dobrze się zastanowić. W tym wypadku pośpiech na pewno nie będzie dobrym doradcą. Jedynie po gruntownym przyjrzeniu się potrzebom własnego przedsiębiorstwa, będzie można wybrać jak najbardziej dopasowane urządzenie.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl