Jak wyglada psychoterapia krakow

Problemy natury psychicznej najczęściej leczy się u psychologów i psychiatrów. To oni zwykle zalecają swoim pacjentom dłuższe terapie, które składają się przynajmniej z kilku wizyt. Niestety, dla wielu osób psychoterapia to coś strasznego i przerażającego. Warto więc wcześniej dowiedzieć się, jak w ogóle wygląda taka terapia, aby później jej się nie obawiać.

Pierwsza wizyta

Oczywiście wyróżniamy wiele, odmiennych rodzajów terapii i każda z nich polega na czymś zupełnie innym. Należy więc na początku sprawdzić, jakie terapie oferuje dany psychiatra bądź psycholog. Na pierwszym spotkaniu lekarz zwykle wyjaśnia pacjentowi, jak będą wyglądać poszczególne rozmowy. Tłumaczy, ile potrwa jedna wizyta i jak ma się zachowywać na niej pacjent. Dzięki temu chory może lepiej oswoić się z czekającymi go rozmowami, aby później z nich skorzystać. Oczywiście należy zawsze dobierać rodzaj terapii do indywidualnych preferencji i warunków pacjenta.

psychoterapia kraków

Terapia psychodynamiczna

W większości przypadków dobre rezultaty przynosi psychodynamiczna psychoterapia Kraków. To ona wciąż cieszy się sporą popularnością i za jej pomocą można np. pozbyć się nerwic, nerwicy lękowej lub depresji. Ten rodzaj terapii polega na analizowaniu najróżniejszych czynności i sytuacji z życia pacjenta. To właśnie pacjent wybiera temat rozmów, a następnie opowiada o danej dziedzinie to, co tylko ma ochotę. Zadaniem psychiatry jest analiza wypowiedzi chorego. Dzięki temu psycholog tłumaczy później swojemu pacjentowi, jak wyglądają jego poszczególne zachowania. To zdecydowanie ułatwia leczenie.

Psychoterapii nie należy się więc obawiać, a tym bardziej i wstydzić. Coraz chętniej przekonujemy się bowiem do lekarzy zajmujących się naszym zdrowiem psychicznym, a z ich usług korzystają nawet największe gwiazdy. W końcu to ważne, aby dobrze się czuć z samym sobą.