Komputeryzacja apteki

Często możemy zapisać w składach wyposażenie stanowiska kasjera w form nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki finansowej i ręcznego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia powszechnie dostosowuje się w licznych marketach i sklepach chodzących do sieci sklepów.

Stanowi w nich dobrze asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a też produkty równie często są sprzedawane, jak i zajmowane. Dlatego też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz przeprowadzania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak choć ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, jeśli mamy do postępowania z małym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W spraw gdy jednorazowo zamawiamy kilka czy kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie a gdy rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment wydać na mało albo kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z cenami na dowolnym konkretnym produkcie. W sytuacji jak tego zbioru jest nieco, nie ma przy tym wielu pracy, i przyjemnie jest upilnować wszelkie zmiany w kraju ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik spełnia określony pułap dochodów, to musi używać tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i korzystania jej przy każdej transakcji, jest pełny wybór co do rodzaju kasy. W wypadku małego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie jest zbyt dużo funkcji, natomiast jest spokojny w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to prawa najważniejsze dla nas w sukcesie zakupu kasy i że przez duży pogoda nie ulegną one zmianie.