Komunikacja interpersonalna scenki

Kontakty międzynarodowe są niezwykle powszechne w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w przestrzeniach transportu i komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, a nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po kilku dniach, i nie po paru miesiącach, kiedy to było wcześniej. Zawsze można też do kogoś zadzwonić i związać się bezpośrednio. Jazdę na przeciwległy koniec świata nie posiada już lat, ale wystarczy jedynie kilka godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wybranie ręki także dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się wiele różnych wersje współpracy. Wyjazdy zagraniczne stały się mocniejsze i popularniejsze, oraz co wewnątrz tym idzie - także wiele częstsze. Obecnie bez kłopotu można zdobyć się na inny kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie inna kultura również wyjątkowe obyczaje. Wystarczy bilet na samolot także ważna wylądować w Azji, w Afryce czy na dalekiej wyspie. Zamienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po wykonaniu strefy Schengen zniesiono większość ścian w Grupy Europejskiej i każdy jej obywatel może łatwo podróżować między państwami.

oprogramowanie sageSage Symfonia 2.0 - nadchodzi nowa wersja! | Systemy ERP | POLKAS

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Firma, która planuje pozyskań nowe rynki zagraniczne, wiele weźmie na przyjęciu odpowiedniego pośrednika, który precyzyjnie przedstawi proponowaną ofertę. Szczególnie właściwe są w współczesnym sukcesie tłumaczenia ustne. Polskie biuro w asyście tłumacza może zdobyć rynki międzynarodowe, bezpośrednio wchodząc do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu samochodowego w polskiej fabryce przebiegnie znacznie dobrze w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie mogłyby się odbywać także spotkania polityczne na okresie międzynarodowym. Obecność osoby, która potrafi daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To warte w wielkich negocjacjach, gdzie czasem drobne szczegóły mogą zdecydować na szczęściu transakcji.