Mikroskopy szkolne ceny

Przygotowywaliśmy szkolną pracownię fizyczno – chemiczną. Najpierw musieliśmy określić, jaki sprzęt będzie nam potrzebny. Oprócz innego sposobu szkiełek, probówek i menzurek złożyliśmy także zapotrzebowanie na mikroskopy. Oczywiście zależało nam na ostatnim, by było ich jak daleko, bo działania z ich wykorzystaniem bardzo podobają się młodym i stanowią jednego rodzaju innowację dydaktyczną.

 

pc posSystem PC POS 7 - program kasowy Polkas

Kiedy szefostwo zapoznało się z bliskim zamówieniem, od razu pojawiły się problemy. My w bezpośredniej specyfikacji wskazaliśmy nie tylko część potrzebnego sprzętu, ale również wymieniliśmy mikroskopy znanej firmy. Wiedzieliśmy, że wydaje ona sprzęt wysokiej jakości, ale niestety ważniejszy od drugich widocznych na zbytu. Również tego dziś dyrekcja nie chciała uznać, argumentując, że ważna jednak kupić sprzęt w łatwiejszej cenie. My z zmian nie chcieliśmy ustąpić. Przecież doskonale wiadomo, że dzieciaki niekoniecznie mogą się delikatnie obchodzić ze sprzętem, a mikroskopy naprawdę łatwo jest zepsuć czy uszkodzić. Wystarczy zgubić czy potłuc szkiełko albo przez niewłaściwy chwyt oderwać soczewkę i już szkoda gotowa. A jeżeli działali na sprzęcie lepszej firmy, byliśmy od niej gwarancję zarówno na uszkodzenia mechaniczne, właśnie w ograniczonym zakresie, tylko lepsze to niż nic.
Dyrekcja rozważyła nasze argumenty i wreszcie wyraziła zgodę, by zakupić mikroskopy, o które wchodzili. Z różnym zamówieniem nie było bliskich problemów, zatem szybko wysłaliśmy listę potrzebnych rzeczy do firmy oraz czekaliśmy na przesyłkę. Po jej otrzymaniu sprawdziliśmy, czy nic się nie zniszczyło po drodze, a wtedy zaczęliśmy wyposażać pracownię. Już po kilku dniach ważna było skorzystać z ostatnich rzeczy. Mikroskopy zrobiły furorę wśród naszych uczniów. Na jakiejkolwiek lekcji dzieciaki dopytywały, czy właśnie będzie bogata użyć ten mebel oraz czy można coś sobie szybko obejrzeć.
Pokazało się, że wybrany przez nas sprzęt zajmuje się doskonale, nie psuje się, a ewentualne drobne uszkodzenia można już naprawić. Mikroskopy, które wybraliśmy, świetnie przyczyniły się w dalszej pracy dydaktycznej.