Napoje zimne podzial

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim wypadku doskonale kontrolują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego bądź same kruszonego lodu. W internecie i książkach kucharskich można odnaleźć wiele wzorów na ciekawe napoje tego typie. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale warto pokazać się czynić je temuż. Istnieje owo nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale również lepsze. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny albo znajomi, którzy wejdą z wizytą w jakiś upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest ostatni o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można kupić o każdej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to punkt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to same z najdostępniejszych produktów na placu. Otrzymany napój jest przyjemny, piękny i zdrowy - jednak każdy gęsty koktajl można mówić jako oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym rodzajem koktajlu jest ostatni o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w terminie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i proste na wszelkim stoisku. Dobrym lekarstwem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta jedyna praca będzie lekkim doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Oczywiście można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zbudowany z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! I może brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. A co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest trudne - rozmawiam z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście wpływ na koktajl i gotowe artykuły to ponad nie wszystko. Powinien pamiętać podobni sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z prawej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na targu jest sporo takich materiałów oraz warto przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który najlepiej spełni swoje pragnienia oraz potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który sprawi się nie ale do deserów owocowych, ale oraz na przykład do wykonywania mrożonej kawy.