Nerwice pdf

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stawały się częstym problemem w aktualnych czasach. Dotyczy toż ze koleje swego myślenia. Obecnie wszyscy żyjemy szybko i często brakuje nam momentu na odpoczynek, wypoczynek i regenerację. A jak rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zwykle są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może być również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet małe objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sytuację z tego, że ich reakcje ciała nie mają naprawdę sensu. Jednak bardzo jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle zbliżają się z nowymi fobiami. Chory boi się pewnych spraw, a jego ciało reaguje następnie w "ciekawy" i inny sposób. Towarzyszy temu zabieg motywacji, skłonności do zadania, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez to źli często zarzucają się na problemy ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najlepszą strategią w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją swój gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze skutki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej wolno zapomnieć "błędne koło". Pacjent razem z psychiatrą analizuje po kolei różne postaci z wszystkiego życia, podczas jakich tworzył objawy nerwicy. Dzięki temu ogranicza się jego lęk i zły oswaja się z stałymi sprawami. W wybranych przypadkach konieczne jest jeszcze leczenie farmakologiczne. A same leki zupełnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w związaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre produkty.