Obowiazkowy przeglad kasy fiskalnej co warto wiedziec

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, która objęta jest obowiązkiem posiadania urządzenia rejestrującego, musisz pamiętać o wielu ważnych czynnościach. Wprowadzanie do kasy fiskalnej wszystkich transakcji oraz wydawanie paragonów to rzecz bardzo ważna, nie jest to jednak jedyne zadanie, z jakim musisz się zmierzyć. Jako podatnik korzystający z kasy fiskalnej powinieneś sporządzać też odpowiednie raporty (dzienne i miesięczne), powinieneś też dbać o utrzymanie swego urządzenia rejestrującego w możliwie jak najlepszym stanie.

Pomagają w tym regularnie wykonywane przeglądy techniczne, których przeprowadzaniem zajmują się firmy handlujące kasami fiskalnymi lub polecane przez nie firmy, skupione w swej działalności na serwisie takich urządzeń. Posnet kraków to autoryzowany serwis który handluje kasami i jednocześnie prowadzi ich serwis. Warto zakupować urządzenia fiskalne właśnie w takich punktach.

Posnet kraków

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/drukarka_fiskalna_posnet_temo.jpg

Dlaczego przegląd techniczny jest tak ważny?

Bo dzięki temu kasę można naprawić w chwili, gdy zaczynają się pierwsze problemy z nią związane. Wykonany na czas przegląd kasy fiskalnej pozwala się jednocześnie uchronić przed karą, jaka może zostać nałożona na podatnika w razie kontroli z Urzędu Skarbowego. Stan techniczny urządzenia jest jedną z pierwszych rzeczy, jakie urzędnicy sprawdzają w trakcie takiej kontroli. Od tego, czy kasa rejestrująca jest sprawna, zależy przecież wiele.

Sankcje za brak przeglądu

Każdy przedsiębiorca, który korzysta z kasy, musi pamiętać o tym, że raz na 24 miesiące należy wykonać przegląd techniczny. Jeśli zapomnisz o takim przeglądzie, musisz się liczyć z poważnymi konsekwencjami. Jakie sankcje grożą w takiej sytuacji? Kara nakładana w takiej sytuacji to grzywna za wykroczenia skarbowe. Mogą być to dość wysokie kwoty, zatem o wykonaniu przeglądu na czas warto pamiętać. Mogą o tym przypominać specjalne naklejki umieszczane na kasach fiskalnych. Można na nich zapisać termin ostatniego przeglądu lub termin informujący o tym, do kiedy musi zostać wykonany kolejny przegląd. Dzięki takiej naklejce na pewno nie zapomnisz o spełnieniu swego obowiązku, a jednocześnie zmniejszysz ryzyko nałożenia na Ciebie grzywny w chwili stwierdzenia nieprawidłowości przez pracowników Urzędu Skarbowego dokonujących kontroli w Twojej firmie. Pamiętaj, że to Ty musisz się zgłosić z kasą na przegląd, choć wielu przedsiębiorców popełnia błąd i wychodzi z założenia, że to serwis powinien pamiętać o obowiązujących terminach.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl