Paragon 4dx

Obowiązek przechowywania kopii paragonów jest groźny dla wielu przedsiębiorców. Kopie należy przechowywać na potrzeby Urzędu Skarbowego przez pięć lat.

Po dokonaniu transakcji realizowane są dwa paragony - oryginalny a jego kopia, która następnie pragnie być umieszczana przez firmę, która ją wystawiła. Kopie paragonów z drukarki fiskalnej mają zawsze formę długich, papierowych rolek. Takie podejście wiąże się z stosunkowo dużymi trudnościami. Przede każdym prowadzi do sytuacji, w jakiej przedsiębiorca musi we prywatnym zakresie magazynować tysiące rolek. Dodatkowo nie są one dobrze trwałe, bo mogą znacznie szybko blednąć, na przykład pod wpływem promieniowania słonecznego, dlatego trzeba je dokładnie zabezpieczyć przed działaniem niekorzystnych czynników.

Spośród tegoż warunku jeszcze więcej firm przyjmuje się na zainwestowanie w urządzenie fiskalne novitus deon e, które zapisuje kopię paragonu w całości elektronicznej. Takie rozwiązanie w precyzyjny sposób ułatwia gromadzenie takich możliwościach. Zamiast tysięcy rolek wystarczy jedna karta pamięci. Informacje można jeszcze skopiować na indywidualne nośniki, co także je zabezpieczy.

Elektroniczne kopie paragonów z drukarki fiskalnej pamiętają ponad inne ważne zalety. Przede każdym kupią na koniec duże oszczędności. Chociaż zakup drukarki z taką opcją nie jest najdelikatniejszym kosztem, zawsze na znaczniejszą metę pomoże obniżyć koszty. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że można zwolnić z zakupu papierowych rolek.

Zainwestowanie w współczesnego typu urządzenie będzie na pewno nic bardziej funkcjonalne z artykułu widzenia przedsiębiorców prowadzących większą rolę, którzy codziennie wydają kilkadziesiąt bądź kilkaset paragonów. W takim wypadku zakup i przechowywanie papierowych rolek zawierających kopie paragonów istnieje na pewno dużym obciążeniem, które wpływa niekorzystnie zarówno na kursy prowadzenia prace a na wydajność pracy.

Kasy i drukarki fiskalne z opcją elektronicznego zapisu paragonów toż bardzo nietypowe rozwiązanie, które warto wybierać pod opiekę przy zakupie tego pokroju dania na potrzeby firmy. Takie drukarki widoczne są w wielu sklepach. Stanowią owo dania poświęcone na sprawy dużych sklepów, lecz też mniejszych firm, a można wybrać rozwiązanie, które zaspokoi potrzeby konkretnej firmy oraz dodatkowo nie będzie przesadnie drogie.