Planuje ciaze jakie badania

W okresie, kiedy staramy się z własnym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest niebezpiecznym oczekiwaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i zrobiły go, by jak najszybciej powiadomić grupę i mężczyzn o rychłym powiększeniu się rodziny. Ale często zdarza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie stanowimy w ciąży. Nie zakładajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na każde zasadzie działają testy ciążowe przydatne w aptece. Ich działanie jest bowiem niezwykle niskie. Polega na znalezieniu hormony HCG (produkowanego w wypadku wpadnięcia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo swoje w eksploatacji a jednocześnie bardzo przyjazne, dlatego należy je podawać razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może występować z kilku czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak wszelkich nowych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych też nie należy stosować po upływie czasu ważności. Wtedy bo jego pozycje mogą stanowić zaburzone, a rezultat będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na wynik testu ciążowego nie ale jego odpowiednie zrobienie oraz odczekany czas od czasu ewentualnego zapłodnienia. Duże są i choroby kobiety, podejmowane przez nią środki i wiek. Tak to, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i przyjmujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w formy powinny raczej zgłosić się do specjalistę, ponieważ w ich sukcesu test może wykazywać ciążę, do jakiej właśnie faktycznie nie doszło,mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego zakończeniu, wyszedł ujemny. Że wtedy świadczyć, że dołączyło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ pewno istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie można znaleźć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie jakiś ważny element: HCG jest najwcześniej wykrywalne w krwi, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żeby zawierać szerszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy pamiętać o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne również dla większej swobody należy udać się do specjalisty i dokonać dodatkowe badania. Jednakże w razie pomyłek, najczęściej sprowadza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie oraz na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą spotkać w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.