Pomoc w rozwoju firmy

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najświętsze okresy bycia każdej osoby. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w jakim usłyszą bicie serca płodu. Jest wówczas dla nich znak, że rozwój dziecka chodzi w atrakcyjnym stylu a także w idealny sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany następują bardzo mocno, praktycznie z dnia na dzień, a pierwsze bicie serduszka jest realne do zrozumienia teraz w 21 dniu ciąży.

Na początku serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi obecne bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle istotne (całe 6 mm), iż będzie mocna je ustalić w poszukiwaniach USG. Niestety, jeszcze będzie przecież za małe, by uznać jego prawidłowy rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, potrzebne będzie poczekanie do jakiś 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli idzie o usłyszenie bicia serca, będzie ono możliwe już około 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka jest w mieszkanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy użyciu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na ostatni czas – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez wszystek okres ciąży krew płodowa nie dopływała do płuc maleństwa. Stanowił to a znak dla otwierającego się organizmu dziecka, że ciągle nie czas na własne oddychanie, należy za to skoncentrować się na dobrym rozwoju organów. Tak to, serce dziecka będzie w sumie rozwinięte tylko w momencie porodu. Od tego momentu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie dodatkowe w wszystkiej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.