Porfiria barbiturany

oprawa pyłZobacz opis w pdf

Wszyscy wiemy historie i legendy o wampirach. Znajdujemy się z nimi w wielu produkcjach filmowych, w grze, książkach. Pojawiają się nie tylko jako krwiożerce potwory z dużymi kłami, a oraz jako samotni wojownicy bądź też świecący niczym diamenty nadludzie. Z lat ludzie próbowali dociec, skąd wzięły się historie o wampirach oraz co było genezą marzenia o takiej sytuacji. Oczywiście, mamy wiedzę tego, że prawdopodobnie wszystko zaczęło się wraz z przodem panowania Vlada Tepesa, który odbył do sprawie tak jako Dracula. Nie zwalnia to a faktu, iż ten tkwiący w XV wieku hospodar wołoski nie był w żadnym wypadku połączony z legendarnym piciem krwi. Musiał to nastać w dziejach ludzkości pewien czynnik, zaś owym czynnikiem potrafiła być choroba genetyczna.

Porfiria, bo oczywiście o nich mowa, jest chorobą genetyczną powiązanymi z zaburzeniami hemoglobiny. Schorzenie więc jest nieuleczalne, ukazuje się między innymi nudnościami, bezsennością, wymiotami i dobrą nadwrażliwością na słońce, wykonującą nie właśnie do szybkiego ciemnienia skóry pod wpływem światła, a zarówno do jej szybkich poparzeń. Wada ta jest daleko oryginalnym schorzeniem, dotyka tylko osobę na 75 tys. ludzi.
Obrazy tej dolegliwości mogą dać o sobie wiedzieć we wczesnym dzieciństwie czy w czasie dojrzewania. Pierwsze objawy nie pozwolą na łatwe zdiagnozowanie choroby, bo mogą świadczyć na własne, o wiele mniej istotne schorzenie. Poza tym, tak toż jak w wielu nowych przypadkach, porfiria ukazują się u każdego chcącego w nieco różny możliwość. Choć istnieje obecne zawsze ciemnienie skóry i nadwrażliwość na ciepło, czerwona barwa moczu lub kału, przebarwienia zębów i paznokci. Zazwyczaj i mogą odpowiednio do ostatniego wywiady ze snem, nudności, bóle brzucha i wymioty. Mało tego, ostra porfiria może wywołać do niepokojów u chorującego, stanów depresyjnych, napadów duszności, halucynacji i siły, zaś w ekstremalnych przypadkach jeszcze do aktu samobójczego. Porfiria jest chorobą nieuleczalną, przecież nie zmienia to faktu, że jej objawy mogą zostać złagodzone poprzez właściwy dobór leków i, jeśli to niezbędne, również hospitalizację.