Ranking najlepsze oswietlenie rowerowe

Oświetlenie rowerowe jest nie tylko obowiązkowym wyposażeniem rowerzysty określonym w Kodeksie o Ruchu Drogowym, ale również dodatkowym zapewnieniem naszego bezpieczeństwa, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy dnie stają się coraz krótsze, dodatkowo często zdarza się gęsta mgła. Niżej przedstawiamy najlepsze oświetlenie rowerowe aktualnie dostępne na polskim rynku.

Lampa przednia LED MEGA LIGHT 1200 lumenów

Jej najbardziej pociągająca cechą jest możliwość ładowania przez USB, dzięki czemu ogranicza nasze wydatki na dodatkowe baterie. Dodatkowo jest to lampa o bardzo silnej mocy błysku. Niestety, poprzez ładowanie na USB nie mamy możliwości wymiany baterii w ekstremalnych warunkach, kiedy nagle wyładuje nam się akumulator. Dodatkową wadą jest również cena – około 800 zł. Czas błysku nieprzerywanego wynosi 1,5 h, przerywanego natomiast 15 h.

Lampa przednia Cat Eye 

Lampa posiada możliwość ustawienia błysku w czterech trybach: ciągły (czas świecenia będzie wynosił wtedy 15 h), migający (80 h), pulsujący (70 h) oraz szybki pulsujący (70 h). Lampa jest ładowana dwoma bateriami, które są dołączone do zakupu. Cena Cat Eye wynosi około 45 zł.

Lampa przednia Silky 1 Super

Podstawowymi zaletami lampki jest jej bez narzędziowy sposób mocowania na kierownicy. Dodatkowo producent obiecuje wodoodporność i dostateczną siłę błysku. Lampa ładowana jest jedną baterią AA. Posiada trzy tryby pracy: stały, pulsujący i stroboskop. Co więcej, lampkę można wybrać w kilku wersjach kolorystycznych: czarny, biały, czerwony, żółty i zielony. Koszt zakupu to około 30 zł.

Lampa tylna Kross Red Eye

Lampa utrzymuje bardzo dobry poziom oświetlenia również w mgliste dni, a dwie diody są w stanie wygenerować światło widoczne nawet z odległości 1 km. Montowana jest za pomocą plastikowego O-ringu. Sposób zasilania to 1 bateria AAA. Posiada dwa tryby pracy: stały i pulsujący. Koszt zakupy wynosi około 30 zł.

Lampa tylna Kross Red Line

Dzięki wyjątkowemu rozmieszczeniu, lampa uzyskuje 260 stopni widzialności światła. Montowana, tak jak w przypadku wcześniejszej lampy, za pomocą plastikowego O-ringu. Ładowana jest 2 bateriami AAA. Dodatkową zaletą jest również stosunkowo niewielka cena lampki: około 36 zł.