Sprawozdanie finansowe henryk kania

Koleje w uchwale o podatku VAT obowiązujące od 1 stycznia 2015 roku sprawiły, że kasy fiskalne były się podstawowym elementem będącym bazę do rozliczenia działalności. Choć nie wszystka kobieta zakładająca kampania gospodarczą musi korzystać taką kasę.

Zwolenia z obowiązku posiadania kasy
Kasy nie są przydatne w sukcesu osób, których roczne obroty nie przekraczają 20 tysięcy złotych, przy czym obowiązek posiadania kasy dotyczy jedynie firm, które prowadzą sprzedaż na sytuacja osób finansowych i rolników. Jednocześnie firmy, jakie mają obowiązek prowadzenia rozliczeń z wykorzystaniem kasy, muszą ewidencjonować każdą transakcję, do której uzyskało po zakupieniu kasy. A firmy, jakie w procesu roku przekroczyły ruchy w wysokości 20 tysięcy złotych, powinny zacząć ewidencjonowanie dochodów z wykorzystaniem kasy po 2 miesiącach oczekując od dnia, w jakim przekroczyli wspomniany limit. Kas fiskalnych nie muszą także być przedsiębiorstwa, które realizują usługi edukacyjne, finansowe, ubezpieczeniowe oraz telekomunikacyjne.
Ulga za zakup kasy
Zakup kasy to koszt rzędu kilkuset złotych, jednak przedsiębiorca, który zakupi kasę fiskalną, może brać na zwrot w wysokości do 90% wartości zakupu, przy czym wartość odliczenia nie może przekroczyć 700 złotych. Aby wygrać z takiego odliczenia, przedsiębiorca, który zakupił kasę fiskalną, musi dostarczyć w domowym urzędzie skarbowym pisemne poinformowanie o korzystaniu z kasy zanim zacznie z niej stosować, z prawdziwym określeniem miejsca użytkowania kasy z dokumentem zakupu kasy oraz zaświadczeniem o spełnieniu wymogów dotyczących urządzeń rejestrujących razem z ustawą o podatku VAT. Ulgę daną na zakup kasy można jednak stracić, gdy kasa nie jest serwisowana. Razem z ustawą urządzenia rejestrujące sprzedaż należy serwisować przynajmniej raz na 25 miesięcy w specjalnych serwisach.
Posiadanie kasy fiskalnej połączone jest podobnie z obowiązkiem przechowywania kopii wystawionych paragonów (przez 2 lata) oraz raportów dziennych, tygodniowych i miesięcznych (przez 5 lat), od końca roku rozliczeniowego, w jakim były wręczone. Oczywiście posiadacz kasy ma cel wystawiania oryginalnych paragonów klientom.