Transakcje offline karta

turnikietTurnikiet - projekt, dostawa, montaż, serwis GRUPA WOLFF

Prawie wszystek spośród nas posiada kartę płatniczą. Niektórzy przedstawiają je, bo składają im one istotne pomoce w byciu codziennym, drudzy jednak dopiero z potrzeb zakładają się do banku po wyrobienie swojego “plastiku”, gdyż stanowi aktualne dla nich najdostępniejszy sposób sięgania po pieniądze skupione na koncie.

 

Mienie z stron finansowych w nowych czasach jest coraz bezpieczniejsze. Fraudy pieniężne dają się coraz rzadziej, a ewentualne zniknięcie pieniędzy z konta często związane jest z niewiedzą lub nieostrożnością samego posiadacza karty płatniczej. Opowiadając o bezpieczeństwie kart należy wspomnieć o płatnościach zbliżeniowych. Ich życie wymaga jedynie przyłożenia karty, a terminal pos sam pobierze z niej prawidłowe informacje i autoryzuje naszą płatność. Jednak płatności te zwłaszcza nie wymagają podania kodu PIN jeżeli są na ilości niższe niż pięćdziesiąt złotych, co wiele osób ma za dużą lukę w bezpieczeństwie. To przecież nie do końca prawda. Owszem, zgubienie strony będzie rzeczywiście skutkowało zagrożeniem utraty pieniędzy z konta, jednak tylko do kwoty z głowy narzuconej przez bank-wydawcę karty, lub tegoż producenta. Najczęściej te kwoty wahają się w miarach 100-200zł, po którego otrzymaniu karta zmusza terminal pos do związania z bankiem celem dokonania autoryzacji.

Inne z kolei banki z jednego powodu nie pozwalają na wykonywanie transakcji tzw. off-line za pomocą kart zbliżeniowych. Wszystkie transakcje są autoryzowane na środowisku, co powoduje każdorazowo nawiązanie związania z bankiem i ustalenie lub narzekamy na koncie odpowiednie środki. Jeśli zastrzeżemy w banku kartę jako skradzioną złodziej nie ale nie wyciągnie z niej żadnych pieniędzy, ale terminal pos w handlu poinformuje sprzedawcę, że klient posługuje się skradzioną kartą. Idzie obecne na bliskie otoczenie i obezwładnienie sprawcy i złożenie go w dłoni organów ścigania. Karty zbliżeniowe nie są to tak niebezpiecznie, jak niektóre gazety usiłują posiadać w domowych artykułach. Ponadto, coraz większa ilość banków umożliwia klientom zablokowanie możliwości tworzenia płatności zbliżeniowych za usługą ich stron, jeśli dany bank posiada w możliwości jedynie karty z pracą płatności zbliżeniowych.