Uszkodzenie witki plemnika

Pary kwalifikujące się na powiększenie rodziny coraz częściej borykają się z punktem niepłodności. Podnosi ona zarówno jedną, kiedy natomiast pozostałą stronę. U ludzi wśród czynników wywołujących niepłodność wypowiada się: niedorozwój lub niska ruchliwość plemników, zła jakość nasienia, a jeszcze wszelkie urazy narządów płciowych.

Wbrew pozorom, u par starających się bezskutecznie o potomstwo, niepłodność następuje po części męskiej w 40% przypadków. Jednak diagnostyka niepłodności u mężczyzn jest rzetelniejsza oraz kilka droga niż u ich partnerek. W obecnym punktu należy wykonać badanie jakości nasienia, opisujące parametry takie jak pH, upłynnienie, wielkość i lepkość, odsetek szybkich i ruchliwych plemników oraz ich grupę w 1 ml i ogółem w spermie. Pod mikroskopem sprawdza się budowę plemników. W pewnych przypadkach daje się dodatkowe badania – poziomu integralności błon oraz chromatyny plemników.

Że wszystkie parametry nasienia są prawidłowe, i potem starania o chcę nie przynoszą rezultatów, chwali się skupienie na czynniku niepłodności żeńskim. Przyczynami niepłodności u ślubnych jest brak owulacji, brak drożności jajowodów, zespół wielotorbielowatych jajników i endometrioza. Co dużo, ryzyko niepłodności żeńskiej wzrasta wraz z wiekiem – płodność osób oraz mężczyzn ogranicza się z jakimś rokiem po przekroczeniu 32-33 roku życia. Do ostatniego wieku broni się trochę nic na ostatnim tymże poziomie. Jak wskazuje diagnostyka braku płodności kobiet? Jest ona niezwykle delikatna niż męska, oraz co gorsza jest również inwazyjna. Przede wszystkim składa się w liczb dniach cyklu stężenia hormonów płciowych we naturze: FSH i estradiol. Pokazują one o potencjalnej rezerwie jajnikowej. Następnie należy wykonać ginekologiczne badanie USG sprawdzające stan narządów rodnych. Następny etap to stwierdzenie drożności jajowodów inwazyjnie – służy ku temu histerosalpingografia. Jednocześnie pytanie to daje informacji na punkt jamy macicy także jej możliwych nieprawidłowości anatomicznych. Niekiedy skupia się i osobę na histeroskopię.