Wykorzystanie drukarki fiskalnej w aptece

Jak wiemy każde przedsiębiorstwo, oczywiście legalnie działające, musi posiadać kasę fiskalną lub urządzenia podobna. Drukarka fiskalna posnet thermal w aptece jest, więc niezbędna do sprawnej i zgodnej z prawem pracy farmaceutów.

Do czego służy taka drukarka i jakie wymogi powinna spełniać?

Przede wszystkim powinna posiadać homologację, która potwierdzi, że jest ona używana zgodnie z jej przeznaczeniem i prawem. To podstawa. Zajmuje się ona rejestracją przychodów, które następne są rozliczane w ramach podatków: dochodowego i VAT. Przychody te pochodzą przeważnie z handlu detalicznego. Drukarkę fiskalną od kasy fiskalnej odróżnia to, że nie działa ona samodzielnie. Zajmuje się tylko rejestrowaniem i drukowaniem paragonów. Bezwzględnie wymaga podłączenia do komputera, na którym dokonuje się rejestracji paragonów za pomocą dowolnego oprogramowania, które obsługuje zarządzanie drukarką przez złącza RS-322 lub USB. W przypadki USB najczęściej konfiguruje się je tak, że są widziane jako złącza RS-322.

posnet thermal

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/terminal_fiskalny_posnet_thermal_hd.jpg

Jaki model wybrać?

Apteczne drukarki fiskalne są nieco droższe, niż drukarki sklepowe czy biletowe. Często oprócz standardowych funkcji posiadają opcje dodatkowe takie jak na przykład wycenę leku, wycenę recepty czy wykonanie raportu kasowego dla aptek. Niektóre modele oferują automatyczne drukowanie raportów czy nawet dołączanie do paragonów informacji o imieninach czy ciekawe cytaty. Dla drukarek oprócz niezawodności ważna jest też ich estetyka oraz wielkość, by mogła się dobrze komponować z miejscem pracy. Wysoką funkcjonalność zapewni także łatwość wymiany rolek papieru i wygoda użytkowania, którą zapewniają między innymi kolorowy, przejrzysty wyświetlacz czy ergonomiczne zaprojektowane przyciski. Warto wybrać modele sprawdzonych producentów, którzy obiecują łatwo dostępny serwis i długi okres gwarancyjny.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl